Історія школи

Картинки по запросу поляни березнівський район школа

Полісся - «рідний наш край». Край близький і дорогий кожному, хто хоч раз побачив безмежні поля і дрімучі ліси, вдихнув чистого п'янкого повітря на квітучих луках, почув сюрчання коника в лагідному надвечір'ї. Вітри героїчної історії проносилися над нашою землею і назавжди залишились в степових могилах, німих свідках історії.


Із покоління в покоління, як найбільшу коштовність, як зброю і плуг, хліб і вогонь, передають наші земляки перлини народної творчості, історії поліського краю, рідного села , школи. І кожен хто доторкнеться серцем до народних легенд і переказів про отчу землю, пройметься ще більшою любов'ю до рідного краю, до свого народу.
Тече й тече в глибину століть загадкова дорога історії. І кожна її ниточка пов'язана зі стінами рідної школи.
Короткий екскурс в минуле засвідчує, що школи в селі Поляни довгий час не було. З'явилась лише на початку 20 століття. Містилась школа в пристосованому приміщенні, в ній навчалося 50 учнів з села Поляни та Бронне. Навчання проводилося на російській мові.
Тяжкий національний гніт пережила Західна Україна, в тому числі і жителі села Поляни, за 20 років панування панської Польщі.
В цей час існувала утраквістична школа. Дітей навчали тільки на польській мові. Для української мови було визначено один день на тиждень. Навчанням було охоплено не більше 40 % дітей.
З осені 1939 року в селі відбулися зміни в культурному житті селян. Майже всі діти шкільного віку були охопленні навчанням. В школі залунала рідна українська мова. Було створено хату - читальню. Діти одягались бідно, більшість ходили босі, однак жадоба до навчання була велика.
1944 рік. Директором школи працює Фабіанська Віра Антонівна.
Колектив вчителів не стабільний, тому що всі приїжджі: Ковальчук Євдокія Панасівна, Ковальчук Федосія Панасівна, Оліферчук Євдокія Тихонівна.
Важкі післявоєнні роки. Багато дітей переростків. Батьки не пускали дітей в школу. Вчителі щодня відвідували батьків, вели роз'яснюючу роботу.
Життя населення було хутірне. Хати далеко в лісі. Не вистачало парт, були ослінчики. Зошитів - дуже мало. Підручники видавали на кілька учнів один.
В 1946 році націоналісти запалили хату, де знаходилась школа. Діти були дуже налякані, але бажали вчитися. Початкова школа була реорганізована в семирічну. Яковініч Ганна Артемівна - директор школи, педколектив складався з 1 1 чоловік.
Дуже часто мінялися директори школи:
1954р.- Олійник Дануся Максимівна, 1955р.-Тютюн Борис Григорович, 1956р.- Теслюк Дмитро Петрович, 1957р.- Зінчук Сергій Федорович, 1958р.- Мельничук Петро Петрович, 1959р. Адамчук Роман Васильович, 1960р.- Максимюк Олександр Гордійович, 1971р.- Пражмовський Володимир Янович, 1984р.-Делідон Степан Васильович, 1986 p.- Сидорчук Володимир Андрійович.
Стельмах М.С згадує:
В 1954 р. школу мусили розвалити по вікна. Вчителі тяжко працювали: виносили пісок і заносили свіжий. Працювали у Попівському будинку. Школа працювала у дві зміни. В цьому ж році школу було реорганізовано в середню школу. Колектив поповнився новими кадрами: Ти щук Л.Т., Корнійчук Г.С., Трутовська В.II., Теслюк П.А., Зінчук С.Ф. (завуч). В педколективі було 18 чоловік.
До цього часу вже працювали в школі: Ткачук Г.С., Кудря М. Я., Самотуга П.К., Самоту га К.Г., Самков В. А., Возшок М.В., Костенко І.О., Ольховська A.A., Коваль В.Г. та інші.

На хуторі скиртище працювала початкова школа. Вона знаходилась в хаті Вакуліна Степана. Вчителькою була Мислива Антоніна Іванівна. Школа однокомплектна. В 1955 році школу перенесли в хату Стельмаха Федора, зробили двокомплектною,
було 4 класи, працювали в дві зміни, тому що була одна класна кімната. Вчителями були Колковець Л.Б. і Безшок М.С.
В 1967 році під керівництвом директора школи Удодика В.О. добудовується 7 класних кімнат. На будівництво школи залучались вчителі та учні- старшокласники. Поблизу школи закладено навчально дослідні ділянки з усіма необхідними відділами, посаджено фруктовий сад.
В школі нараховувалось 500 учнів. Були оформлені кабінети фізики, хімії, біології. Традиції: свято знань, свято квітів, святкування Нового року, свято останнього дзвінка. Учні залучаються для участі в спортивних змаганнях, іграх.
Вдосконалюється навчально-виховний процес в школі, урізноманітнюються форми і методи основ наук.
З 1986 року директором школи Сидорчук Володимир Андрійович. До послуг учнів бібліотека, книжковий фонд якої складає 10315 примірників. В школі працюють місцеві вчителі: Котик H.H., Коваль Н.В., Майструк С.М., Майструк Д.М., Гв'яздовська A.A., Фізик О.Г., Гаркуша A.M., Ващик О.Ф., Гіравдюк С.В., Яловенко В.І., Старовойт Ганна Йосипівна (бібліотекар)
1993-1994 н.р.
В школі 201 учень. Учнів навчає 16 вчителів. Вищу освіту мають 14 вчителів. На заслужений відпочинок пішли: Євтушок А.О., Самков В.А., Стадник А.Г., Стельмах М.С., Хильчук М.О., Ващик О.Ф., Поповнюється матеріальна-технічна база школи. Нові комп'ютери встановлено в кабінеті інформатики, нові парти в кабінеті ОЗВ, англійської, початкових класів, меблеві стінки в кабінеті ОЗВ, початкових класів, учительській. 
1994-1995 н.р.
В школі навчається 181 учень, їх навчає 18 вчителів. Серед них вчитель біології має звання («Старший вчитель») «Вчитель-методист», вчитель географії Майструк В.Д. та вчитель української мови та літератури Фізик О.Г. мають звання «Старший вчитель» 3 цього часу педколектив поповнюється вчителями, які закінчили місцеву школу.Під керівництвом вчителя української мови та літератури оформлено кабінет народознавства. В 1 класах за 12-ти річною освітою навчається 54 учні. Введено дванадцятибальну систему оцінювання. Оформлено ще один кабінет для початкових класів. В кабінет інформатики відділ освіти подарував комп'ютер. В школі діє дитяче об'єднання «Краяни», членами якого є 42 учні.
Вдосконалюється навчально-виховний процес у школі. Працює культурно-дозвільний комплекс. Учні на полі школи залучаються для участі в культурно-масових заходах та у спортивних змаганнях. Під керівництвом Кузяк Т.І. працюють танцювальні гуртки. Учні мають змогу відвідувати гуртки за інтересами. Щорічно приймають участь в районному юнацькому зборі «Заграва». Членами дитячо-юнацького об'єднання «Краяни» є 185 учнів.
2001 - 2006 н. р.
З 1 квітня 2005 року заступником директора з навчально - виховної роботи працює Кардаш Віктор Анатолійович, який у вересні - жовтні виконує обов'язки директора.
З 7 листопада - директором школи Мельничук Жанна Володимирівна. Значна кількість кабінетів обладнано в сучасному стилі: кабінет фізики, інформатики, англійської мови, початкових класів. Три роки поспіль в школі збираються випускники, бо для них силами вчителів та учнів проводять зустрічі, які відбуваються у провідну неділю.
Поповнюється матеріально-технічна база школи. Нові комп'ютери встановлено в кабінеті інформатики, нові парти в кабінеті ОЗВ, англійської мови, початкових класів, меблеві стінки в кабінеті ОЗВ, початкових класів, учительській.
2009-2012н.р.
З 2009 року директором школи працює Огородник Марія Іванівна, заступником директора з виховної роботи Дзюбак Тамара Василівна. З 2012 року заступником директора з навчально-виховної роботи Петрик Наталія Леонтіївна
В школі навчається 329 учнів, яких навчають 35 вчителів.

 2013- 2015 н.р.

 В 2013- 2015 році значних змін не відбулося.

 Школа поповнилася молодими спеціалістами з числа випускників.

Навчається більше трьохсот учнів.  Учні школи залучаються для участі у культурно-масових заходах.  Під керівництвом Онищук В. В. активно працює танцювальний гурток.

 У 2015 році введено в експлуатацію котельні на твердому паливі.

2016-2018 н.р.

 З вересня 2016 року у школі працюють молоді спеціалісти:  Трофимчук І. Ю., учитель інформатики, Холод М. А., учитель англійської мови, а також випускники закладу Онищук І. В., учитель початкових класів,  Огородник О. О., педагог-організатор.

        Навчається 317 учнів у 15 класах.  Школа готується нових освітніх реформ.  З січня підвищується престижність учителя,  але не дуже легко.  Учнів важко зацікавити, лише окремі прагнуть вступати у вищі навчальні заклади.

 2017-2018 н.р.

У 2017-2018 навчальному році навчання клас кабінетне.  Кожен закріплений за відповідним кабінетом. На утримання закладу коштів майже не виділяється, лише на оплату енергоносіїв та заробітної плати. Зацікавленість учнів до навчання втрачає сенс. Впроваджуються різні форми та методи роботи, значна увага приділяється виховній роботі, проведенню тижнів та різних заходів.  Навчається 322 учні.

2018-2021 н.р.

 В школі 2018 -2019 навчальному році вчитель початкових класів Самойлюк Таїса Василівна стала переможцем районного обласного етапів дипломант Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року -2019" у номінації вчитель інклюзивного класу".

 Заступником директора з навчально-виховної роботи призначена Старовойт Валентина Романівна.  Жовтня 2019 року в школі працює молодий вчитель математики та інформатики Стельмах Кирило Григорович.

З  17 березня 2020 року школа перейшла на дистанційну форму навчання в зв'язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби covid-19 спричиненої корона вірусом.

У  2020 році ряди педагогічних працівників закладу поповнили молоді вчителі Стельмах Надія Григорівна,  вчитель математики та інформатики та Гаркуша Марія В'ячеславівна,  вчитель початкових класів.  Продовжує функціонувати кабінетна система навчання.  Створена ресурсна кімната для дітей з особливими освітніми потребами.  Оновлена сцена в актовій залі.  Продовж 2019- 2020 навчальних років всі навчальні кабінети оснащені сучасною технікою.

 Декілька років поспіль на високому рівні працюють гуртки естетичного напрямку:  театральний гурток " Прем'єра" ( керівник Гречка Валентина Петрівна),   хореографічний" "Горнятко" ( керівник Онищук Віта Вікторівна).

2020-2021  навчальний рік розпочав роботу в новому проти епідемічному режимі:  розмітка на підлозі для двостороннього руху  в коридорі,  пересування школою в масках ( крім учнів початкових класів);  проводяться в одному класі,  на свіжому повітрі.

 В школі навчається 337 учнів.

 Станом на 1 вересня 2020 року у початковій ланці 135 учнів ( 8 класів),  та у середній та старшій ланках 202 учнів ( 9 класів).



Відео про школу (2014р.)


Немає коментарів:

Дописати коментар